LAENUTUSOSAKOND (I KORRUSEL)

Lugejaks registreerimisel tuleb esitada ID-kaart, pass või muu pildiga isikut tõendav dokument. Raamatuid laenutatakse vaid lugejapileti või ID-kaardi esitamisel.

Raamatuid laenutatakse koju 21 päevaks, üldjuhul võib laenutada korraga kuni 5 teavikut.

Laenutame raamatuid koju nii lastele kui täiskasvanutele. Kõige uuemate meile saabunud raamatute kohta saab infot meie raamatukogu e-kataloogist RIKSWEB. Samuti saab sealt kaudu raamatuotsingut teha. Avariiulitelt on võimalik valida kirjandust eesti, vene, inglise, saksa, soome, rootsi ja prantsuse keeles. Kõige uuemat inglisekeelset kirjandust leiab raamatukogu II korrusel asuvast Ameerika Teabepunktist.

Lugejate kasutuses on kohapeal ka otsinguarvuti, et soovi korral e-kataloogist Riksweb otsingut sooritada.

TÄHTAJA PIKENDAMINE JA VIIVISED

Raamatu tagastamistähtaega on võimalik pikendada juhul, kui seda ei vaja teised lugejad. Koolikohustuslikku kirjandust ei pikendata. Tagastamistähtaja möödumisel peab lugeja maksma viivist (0,03 eurosenti raamatu kohta iga hilinenud päeva eest). Lugejalt ei võeta viivist, kui ta tagastab raamatud tagastamistähtaja ületamise järgse lähima kuu viimasel kolmapäeval. Enne viivise tasumist uusi raamatuid ei laenutata. Erakorralistest viivisevabadest perioodidest, mil võtame viivisevabalt vastu kõiki raamatuid olenemata sellest, kui kaua on raamat lugejal käes olnud, jagame infot meie kodulehe, Facebooki ja blogi vahendusel.

RAAMATU RESERVEERIMINE

Meie lugejatel on võimalik panna ennast järjekorda raamatutele, mis on hetkel välja laenutatud. Reserveerida ei saa vaid koolikohustuslikku kirjandust. Reserveeritud raamatu kohalejõudmisest teatatakse teile teiega kokkulepitud viisil, kas meilitsi või SMS-iga. Järjekorras olevat raamatut hoitakse soovijale 3 päeva peale reserveeringu teate saatmist, seejärel antakse raamat järgmisele soovijale.

RAAMATUTE TAGASTUSKAST

VIDEOSAAL

I korrusel asub ka raamatukogu videosaal, kus on võimalik vaadata DVD-delt meie kogus olevaid filme ja multifilme. Sooviga filme vaadata pöördu laenutusosakonna töötaja poole. DVD-d asuvad videosaali klaaskappides ja koos raamatukoguhoidjaga on võimalus valida vaatamiseks meelepärane film välja. Filme, mis on meie kogus DVD versioonis, saab vaadata kohapeal videosaalis ja neid koju ei laenutata.


LAENUTUSOSAKONNA KONTAKTANDMED

teenindusosakonna juhataja
452 0731
Kojulaenutus täiskasvanutele
452 0734 / 452 0735
Kojulaenutus lastele
452 0733
 

LAENUTUSOSAKOND LASTELE (I KORRUSEL)

I korrusel asuv lasteosakonna laenutus on suunatud kuni 16 aastastele lastele.

Esmakordselt laenutussooviga raamatukogu külastades võta kaasa ID-kaart või õpilaspilet ja me registreerime sind lugejaks ning anname sulle lugejapileti (see maksab 30 senti). Kui lugejapilet on olemas võid hakata raamatuid valima ja alati võid abi küsida raamatukoguhoidjalt.

Korraga saad koju laenutada 5 raamatut ja raamatud võivad Sinu käes olla 21 päeva. Selleks, et mitte maksta viivist, ole palun hoolas ja jälgi, et tagastaksid raamatud alati õigeaegselt. Juhul, kui sa ei ole jõudnud raamatut läbi lugeda ja hetkel keegi teine sama raamatut laenutada ei soovi, saab raamatukoguhoidja tagastamistähtaega pikendada (välja arvatud koolikohustuslik kirjandus).

Alati, kui tuled raamatuid laenutama või tagastama, võta kaasa lugejapilet või ID-kaart.

Lisaks laste- ja noorteraamatute laenutamisele on sul võimalus ka kohapeal raamatuid ning olemasolevaid ajakirju lugeda, õppida ja mõnusalt aega veeta meie lahedates lugemispesades – olemas on hubane telk, kott-toolid ja diivanid.

I korrusel asub ka raamatukogu videosaal, kus on võimalik vaadata DVD-delt palju erinevaid filme ja multifilme. Sooviga filme vaadata pöördu laenutusosakonna töötaja poole. DVD-d asuvad videosaali klaaskappides ja koos raamatukoguhoidjaga on võimalus valida vaatamiseks meelepärane film välja.


LASTELAENUTUSOSAKONNA KONTAKTANDMED

Merike Soon
452 0733

LUGEMISSAAL (II KORRUSEL)

II korrusel asuvad lugemissaalid täiskasvanutele ja lastele (lähemalt laste lugemissaalist). Külastajatel on võimalik kohapeal kasutada avariiulitel olevat teatmekogu, lugeda ajalehti ja ajakirju, esitada päringuid, ning teha koopiaid raamatukogu või enda materjalidest. Kohapeal on lisaks käesolevale kui ka eelmiste aastate ajakirjad ja ajalehed. Väljaannete varasemate aastakäikude saamiseks pöörduge raamatukoguhoidja poole.

Lugemissaalis on võimalik vormistada RVL-i (raamatukogudevahelise laenutuse) tellimusi meie raamatukogus puuduvale õppe- ja teadmiskirjandusele (lähemalt RVList).

Samuti toimuvad lugemissaalis tihti erinevad üritused – kohtumised kirjanikega või hubased kontserdid – sellekohase info leiate meie kodulehelt, Facebookist ja blogist.

Lugemisaalis asub ka Ameerika Teabepunkt.

Lugemissaalides on WiFi leviala.


LUGEMISSAALI KONTAKTANDMED

Kaidi Niit
452 0727
Maris Toop
452 0729 või 452 0727
maris.toop@saare.ee (RVL tellimused)
Katrin Sepp
452 0727
katrin.sepp@saare.ee (Ameerika Teabepunkt, perioodikatellimused)

LUGEMISSAAL LASTELE (II KORRUSEL)

Lugemissaalis saab lugeda raamatuid, ajalehti ja ajakirju, uurida teatmeteoseid, mängida lauamänge, joonistada-värvida, leida raamatukoguhoidja abiga koolitööks või hobideks vajalikke materjale, teha vajalikest lehekülgedest koopiaid ning vaadata näituseid ning väljapanekuid.

Lugemissaalis on mõnusad kott-toolidega lugemispesad, lauad õppimiseks, lauamängudeks ja joonistamiseks-värvimiseks.

Laste lugemissaalis on tasuta kasutamiseks 2 arvutit mängimiseks, internetis surfamiseks või koolitööde tegemiseks kuni 11-aastastele lastele (11 aastat kaasa arvatud). Kasutusaeg päevas ühele lapsele on 30 minutit. Arvuti kasutamiseks saab kohapeal ennast nimeliselt registreerida. Pakume ka võimalust oma sülearvutiga töötamiseks, aknaaluste laudade kõrval on pistikupesad.

Laste lugemissaalis asuvas muinasjututoas saab vaadata näitusi ja osaleda erinevatel lasteüritustel.

Koolivaheaegadel toimuvad meisterdamistunnid – sellekohane täpsem info on enne vaheaega üleval meie kodulehel.

Kaks korda kuus laupäeviti on lugemissaalis tegev lugemiskoer Mia. Oodatud on koolieelikud ja ka I klassi õpilased, kel probleem lugemise, esinemise või ka koerahirmuga. Kindlasti on vajalik eelregistreerimine, kuna Mia jaksab kuulata kuni 4 last. Täpsemat infot ja registreerida saab telefonil 45 20 728 või liilia.koiv@kuressaare.ee


LASTE LUGEMISSAALI KONTAKTANDMED

Lasteosakonna juhataja
452 0730
Liilia Kõiv
Laste lugemissaal
452 0728
Mai Paju

INTERNETIPUNKT (II KORRUSEL)

Internetipunkti võivad kasutada kõik isikud, kes on vähemalt 12-aastased. (Alla 12-aastaste lugejate jaoks on arvuti kasutamise võimalus laste lugemissaalis).

Võimalus on kasutada kümmet arvutit. Kaks neist töötavad etteregistreerimiseta ja on mõeldud lühiajaliseks kasutamiseks (15 minutit). Arvutikasutuseks tuleb registreerida (telefonitsi või kohapeal) kuuele arvutile, mille ettenähtud tööaeg külastajatele on 55 minutit päevas.

Kaks tasulist piiranguta kasutusajaga arvutit, mis asuvad privaatsetes boksides, võimaldavad lisaks internetile ka töötada kontoripaketiga (Word, Excel, PowerPoint) ja vestelda Skype’s.

Internetipunktis on võimalik soovitud materjale välja printida nii mustvalgelt kui värviliselt ja skanneerida.


INTERNETIPUNKTI KONTAKTANDMED

 
 
 
Liisi Ansper / Inge Ligi
45 20 726

AMEERIKA TEABEPUNKT (II KORRUSEL)

Ameerika Ühendriikide Suursaatkond avas 13. aprillil 2005. aastal meie raamatukogu lugemissaalis Ameerika Teabepunkti.

Ameerika teabepunktide loomise ideeks on informatsiooni jagamine Ameerika Ühendriikide kohta paikades, mis on pealinnast ja seal asuvast USA saatkonnast kaugel. See teabepunkt oma Ameerika Ühendriikides välja antud ja selle maa ajalugu, kultuuri ja kaasaegset elu tutvustavate raamatute, ajakirjade ning videotega aitab teabepunkti külastajatel Ameerika Ühendriike paremini ja sügavamini tundma õppida.

MIDA ME PAKUME?

  • Kohapeal lugemiseks kui ka koju laenutamiseks põhjalikku kogu ingliskeelset Ameerikat tutvustavat teatmekirjandust ja ilukirjandust.
  • Inglise keele õppematerjale (sh. TOEFL testide materjalid)
  • Filmikogu Ameerika filmidest
  • Mac’i kasutusvõimalust Ameerika-teemalise info otsimiseks
  • Kohapeal kasutamiseks e-lugereid Kindle (sisaldavad ingliskeelset kirjandust) ja Nook (eestikeelse kirjandusega, küsida internetipunktist), samuti on kohapeal võimalik kasutada digitaalset joonistuslauda Wacom Intuos Pro.
  • Vahendame informatsiooni õppimisvõimaluste kohta USAs.
  • Korraldame erinevaid Ameerikat tutvustavaid üritusi – loenguid, kohtumisi Ameerikas elanud ja töötanud inimestega, näituseid jm.

NB! Raamatukogutundide raames korraldame õpilastele ka Ameerika nurga võimalusi ja raamatuid tutvustavaid rühmakoolitusi, filmivaatamisi, tähtpäevadele pühendatud üritusi. Täpsem info katrin.sepp@saare.ee

Ootame kõiki huvilisi tutvuma meie fondiga ja seda aktiivselt kasutama!


AMEERIKA TEABEPUNKTI KONTAKTANDMED

Katrin Sepp
452 0727

KOMPLEKTEERIMISOSAKOND (I KORRUSEL)

Komplekteerimisosakond tellib teavikuid Saare Maakonna Keskraamatukogule ja 29-le Saare Maakonna rahvaraamatukogule.


KOMPLEKTEERIMISOSAKONNA KONTAKTANDMED

Mare Ool
komplekteerimisosakonna juhataja
452 0722 / 5592 8920
Marje Kuris
vanemraamatukoguhoidja
452 0721
Helge Saar
vanemraamatukoguhoidja
452 0720
X