RVL – RAAMATUKOGUDEVAHELINE LAENUTUS

LISAVÕIMALUS RAHVUSRAAMATUKOGUST TELLIMISEL!

Nüüd saab (lisaks meie raamatukogu kaudu tellimisele, ka see võimalus jääb alles) igaüks ise otse Rahvusraamatukogust tellida endale vajaminevaid raamatuid. Rahvusraamatukogust laenatud teoseid saad tellida Omniva pakiautomaatidesse üle kogu Eesti.

***

Raamatukogudevahelise laenutuse (RVL) kaudu on võimalik tellida Saare Maakonna Keskraamatukogus puuduvaid raamatuid ja artiklite koopiaid teistest Eesti raamatukogudest.

Enne tellimuse esitamist palume kontrollida meie e-kataloogist RKSWEB, ega sedasama raamatut ei leidu juba Keskraamatukogu fondis.

Tellida saab raamatuid ja noote, millel ei ole suurt lugejanõudlust, otsustusõigus tellimuse täitmisel on saatval raamatukogul.

Tellida saab digikoopiaid ajalehtede ja ajakirjade artiklitest, mida ei leidu Keskraamatukogus ja neid on võimalik saata otse tellija meiliaadressile (koopiad jäävad lugejale).

Tellida ei saa teatmeteoseid, perioodikat, käsikirju ja käsikirja õigustes teoseid (s.h. bakalaureuse- ja magistritöid), kaarte, cd-plaate ja muid helikandjaid.

RVL-i saab vormistada lugemissaalis kohapeal, meiliaadressil maris.toop@saare.ee, telefonil 45 20 727 või siin lingil klikkides vormi kaudu.

RVL tellimuse vormistamiseks on vaja teada raamatu puhul: raamatu pealkiri, raamatu autor, ilmumiskoht ja -aasta, köide. Ajakirja artikli puhul: ajakirja nimetus, ilmumisaasta, ajakirja number, lk number, artikli pealkiri ja autor.

Tellimuse täitmise aeg oleneb eelkõige trükist saatvast raamatukogust ning postifirmade tegevusest. Tellimuse täitmise tähtajad on orienteeruvalt 3-5 päeva (riigisisene).

Kasutamistähtaja (tavaliselt 2-4 nädalat) määrab trükise saatnud raamatukogu.

Tellitud kirjanduse saabumisest teavitatakse telefoni või e-posti teel.

Lugeja tasub raamatute tagastamise postikulu vastavalt Omniva hinnakirjale (uuendatud 10.05.2023) Postikulu tuleb tasuda lugejal teaviku saabumisel lugemissaalis sularahas.

NB! Juhul, kui Te ei ole meiepoolset vastust saanud, kontrollige oma postkasti “Rämpsposti”, vastus võib sattuda ka sinna.

 

LÄHEMALT RAAMATUKOGUDEVAHELISEST LAENUTUSEST:

Rahvusraamatukogu standard 5:2008 “Raamatukogudevahelise laenutuse põhimõtted ja üldnõuded”

Rahvusraamatukogu Raamatukogudevahelise laenutuse juhend