TagastuskastTAGASTUSKAST

Saare Maakonna Keskraamatukogust laenutatud raamatuid saab tagastada raamatukogu parklapoolse ukse juures asuvasse tagastuskasti ajal, kui raamatukogu on suletud.

Tagastuskasti tühjendatakse raamatukogu lahtiolekuaegadel ja tagastus vormistatakse tagastamisele järgneval tööpäeval.

Laenutaja tuvastatakse raamatu vöötkoodi abil. Kui lugejal jääb osa raamatuid tagastamata, siis nende tagastustähtaeg automaatselt ei pikene. Pikendamiseks saatke e-kiri skr@saare.ee või helistage laenutusosakonna telefonidel 45 20 733, 45 20 734 või 45 20 735.

RIKSWEBis pikendamise kohta saab täpsemat infot siit

Kui raamatuid tagastades on tasumata viivis, siis selle saab tasuda järgmisel korral raamatukogu külastades.

Teavikute tagastamine tagastuskasti ei vabasta lugejat rikutud teaviku hüvitamisest või asendamisest.

Võimaluse korral palume raamatud pakkida kilekotti enne tagastuskasti laskmist, see hoiab ära raamatute kukkumise pahupidi.

Palume tagastuskasti mitte tuua kodust vanu isiklikke raamatuid! Kui on soov vanu raamatuid ära anda, siis võtke eelnevalt raamatukoguga ühendust telefonitsi 45 20 734 või meilitsi skr@saare.ee

Tagastuskast asub valvekaamera vaateväljas.

***

KONTAKTIVABA TAGASTUSARVUTI

Iseteenindusarvuti võimaldab tagastada raamatut laenutusosakonna saalis kontaktivabalt ilma letti pöördumata. Juhul kui lugejal on tekkinud viivis või raamat on reserveeritud on vaja pöörduda raamatukogutöötaja poole.

***

Kas raamatuid saab tagastada ka pakiautomaadi kaudu?

Jah. Kui endal ei ole võimalik raamatuid raamatukokku tagasi tuua, siis on võimalik saata raamatud pakiautomaadiga kas Omniva Kuressaare kaubamaja või DPD Rae konsum. Telefoninumber +372 556 310 85. Saatekulu tasub saatja.