UUDISKIRJANDUS

A Treasury of American Folklore

Benjamin A. Botkin

Külasta lehekülge!

New American stories

Ben Marcus

Külasta lehekülge!

Stealing Fire

Steven Kotler

Külasta lehekülge!

The Radium Girls

Kate Moore

Külasta lehekülge!

Why Nations Fail

Daron Acemoglu

Külasta lehekülge!

Marketing and managing tourism destinations

Alastair M. Morrisson

Külasta lehekülge!

The Hate U Give

Angie Thomas

Külasta lehekülge!

The Net and the Butterfly

Olivia Fox Cabane

Külasta lehekülge!

FIILMID

Ameerika Teabepunkt pakub võimalust vaadata kohapeal erinevaid filme – I korrusel on vajaliku tehnikaga varustatud videosaal.
Valikusse oleme võtnud palju noortefilme – klassiga filme vaatama on oodatud kõik koolid, sobiva aja saame kokku leppida katrin@kuressaare.ee. Olete oodatud!

The Cyberbully

Režissöör: Ben Chanan

Külasta lehekülge!

He Named Me Malala

Režissöör: Davis Guggenheim

Külasta lehekülge!

The Presidents

 

Külasta lehekülge!

Food, Inc.

Režissöör: Robert Kenner

Külasta lehekülge!

Bully

Režissöör: Lee Hirsch

Külasta lehekülge!

America: The Story of US

 

Külasta lehekülge!

The Great Debaters

Režissöör: Denzel Washington

Külasta lehekülge!

Black History

 

Külasta lehekülge!

Andy Warhol

Režissöör: Kim Evans

Külasta lehekülge!

Jackson Pollock

Režissöör: Kim Evans

Külasta lehekülge!

Claes Oldenburg

 

Külasta lehekülge!

Stand & Deliver & Lean on Me
.

 

Külasta lehekülge!

Roy Lichtenstein

Režissöör: Chris Hunt

Külasta lehekülge!

Akeelah And The Bee

Režissöör: Doug Atchison

Külasta lehekülge!

Debating Robet Lee

 

Külasta lehekülge!

Raamatufond


Vajamineva raamatu otsingut saad teha raamatukogu e-kataloogist RIKSWEB

Raamatufondis on põhitähelepanu teatmekirjandusel, kuid ka ilukirjanduse riiulitelt leiab üle 500 raamatu.

Üldteosed

Oleme 30-köitelise “Encyclopedia Americana” omanikud. Samuti väärivad esiletõstmist “Who´s Who In 20th Century America”, 3-köiteline “Gale Encyclopedia of Multikultural America”, 3-köiteline “American Cultural & Intellectual History”, “The World Almanac and Book of Facts” ning “Almanac of the 50 States”. Lisaks on meile jõudnud kolmest CD-st koosnev Elektrooniline “Encarta Encyclopedia Deluxe 2004” ja “Grolier Multimedia Encyclopedia 2003”. Veel on võimalik ühelt CD-lt pealkirjaga “About Information USA” leida kõike Ameerika Ühendriikide kui riigi kohta.

Sotsiaalteadused

Sotsiaalteaduste riiulil leiduv “The Greenwood guide to American Popular Culture” neljas köites ja 5-köiteline “Bowling, Beatniks and Bell-Bottoms” annavad ülevaate popkultuuri sünnimaal Ameerikas tehtust 20.sajandil.

Mitu raamatut on ameerika põliselanikest- indiaanlastest, samuti uutest immigrantidest ja kuidas ameeriklased nendesse suhtuvad (“Reinventing the melting pot”). Lisaks on meil sellised huvitavad raamatud, nagu kaheköiteline “The family in America”, “Dress in American culture”. Tänapäeva ameeriklaste kommete ja tavadega tutvumiseks ja spetsiaalselt välismaalastele mõeldud on “American Ways” ja “Living in the U.S.A.”. Neile, kes soovivad alustada õpinguid mõnes Ameerika ülikoolis, 0on pakkuda mahukas teatmeteos koos CD-ROM-iga “Barron´s Profiles of American Colleges 2005”, mis sisaldab andmeid rohkem kui 1650 kooli kohta ja “The College board International Student handbook 2005”, mis sisaldab üle 2500 4- ja 2-aastase kolledži. Samuti on meil välismaistele tudengitele antavatest soodustustest ja võimalustest raamat pealkirjaga “Scholarships & Gants for Study or Research in USA

Kunsti- ja muusikakirjandus

Väga palju huvitavat leidub kunsti- ja muusikakirjanduse valdkonnas. Näiteks on võimalik saada hea ülevaade mitmetest muusikastiilidest ja seda esindavatest suurkujudest nagu rock´n roll ja Elvis Presley, džäss ja Louis Armstrong, blues ja bluegrass. Kunstialasest kirjandusest on pakkuda mahukas “American Art Directory 2003-2004”, “One thousand New York Buildings” ja palju ilusaid fotoalbumeid Ameerika looduspiltidega.

Samuti on meil mahukas “The Harvard Dictinary of Music” ja “The Encyclopedia of Country Music”.

Film

Filmiriiulilt leiab kaks mahukat entsüklopeediat ”The New Biographical Dictionary of Film” ja “Halliwell´s Film Guide 2004”.

Ajalugu

Väga mahukas on ajalookirjanduse liik, millest põhiosa moodustavad Ameerika ajaloo-teemalised raamatud: alates Ameerika esiajaloost, selle avastamisest eurooplaste poolt, läbi Ameerika Kodusõja ja 2.maailmasõja kuni tänapäevani.

Geograafia

Geograafiaalast kogu väärtustavad 2 hinnalist atlast:

National Geographicu” poolt välja antud “Atlas of the World 2005” ja “The Road Atlas ´05”. Samuti väga mahukas reisijuht “City Profiles USA 2005”. Lisaks väga põhjalik turismiteatmik sarjast “Lonely Planet” pealkirjaga “USA 2005” sisaldab ka turismikaarte ning reisijuhte.

Keel

Keeleteaduse riiulilt leiab rahvusvaheliselt tunnustatud standardiseeritud inglise keele testi TOEFL õpikuid “Master the TOEFL 2005”, “How to prepare for the TOEFL Test 2004”, “TOEFL Test Preparation Kit Workbook 2003” ja “The Heinle TOEFL Test Assistant”. Kõigil neil õpikutel on kaasas ka mitu CD-ROM-i. Samuti on meil nüüd palju mahukaid sõnaraamatuid, näiteks “The American Heritage Dictionary”, “The American Heritage college dictionary”, “Longman grammar of spoken and written English” jne.

Ilukirjandus

Ilukirjandust ameerika autoritelt inglise keeles on meil praeguse seisuga pea 500 raamatut, eraldi on paigutatud soliidne ameerika kirjanduse klassikuid ühendav sari “Ameerika raamatukogu”. Ilukirjandust on võimalik ka koju laenutada.

Lisaks varustab saatkonna infokeskus meid paberkandjal elektrooniliste ajakirjadega, mida annab välja USA Riigidepartment.

Praegu on teabepunktis ligi 2000 raamatut, sealhulgas rikkalik valik teatmeteoseid ja ilukirjandust nii lastele kui täiskasvanutele, üle 200 filmi (video, DVD) jt. teavikuid, mis annavad hea ülevaate USA kõikidest eluvaldkondadest.

Inglisekeelne kogu ja keelematerjalid toetavad keeleõpet.

Ootame kõiki huvilisi tutvuma meie fondiga ja seda aktiivselt kasutama.

X