Ilmatsalu linnuretk

Kategooria:

Kirjeldus

Ilmatsalu linnuretke eesmärk on lindudega tuttavaks saada ja nende maailma vastu huvi tekitada. 

Erinevas vanuses mängurahvas saab valida oma eelteadmistele vastava mängutaseme ja koos mängida, kuid samas võivad kõik alustada ka kõige lihtsamast tasemest ja nautida seda, kui hõlpus on linde lõpuks nii laulu, välimuse kui rahvapäraste nimede järgi ära tunda ning meelde jätta. Komplekti kuuluvate kaardipakkide abil avastate ka, kuidas linnud omavahel suhtlevad, mis juhib neid kaugete maade tagant eksimatult kodu leidma või millega on seotud nende tiivakuju ja lennukaar. Teadmised lauamängust kanduvad kohe ka loodusesse üle, sest linnufotod kaartidel on selgelt äratuntavad – fotode autoriks on tuntud loodusfotograaf Remo Savisaar.

Mängulaual on kujutatud Ilmatsalu linnumatkaraja geokaarti ja mängu teekonnaks on Ilmatsalus asuv Linnutee Rohelise klassi õpperada, mis on mängulauale kantud värviliste sõõrikestena. Selle raja alguses paikneb Ilmatsalu motell, kust linnuhuvilistel on varastel hommikutundidel tavaks minna linde kuulama/jälgima. Motell on mängu algus- ja lõpp-punkt. Linnuraja sõõrikesed tähistavad mängunuppude liikumissuunda ja sõõrikeste värv vastab küsimustele/ülesannetele sama värvi mängukaartidel. Mäng käib punktide peale ja eesmärk on läbida linnurada nii, et mängijad suudaksid lahendada ülesandeid nagu päris linnuhuvilised.

Linnumängu mängimist võib alustada kümne sulelisega, et need tuttavaks saaksid. Edasi võib lisada järgnevad kümme lindu ja kui needki on tuttavad, jälle järgnevad kümme. Spikrina võib kasutada mängu linnuloetelu ja linnumäärajat. Kuna mänguplats on kahepoolne, võib mängimiseks kasutada ka kiiremini ja kergemini mängitavat lauamängu varianti.

Miks just Ilmatsalu linnuretk? Ikka seetõttu, et see koht Tartumaal on üks Eesti sisemaa linnurohkemaid paiku ja linnuturistide lemmikuid. Loodetavasti suunduvad meiegi linnumängu mängijate jalad lõpuks Ilmatsalu Linnutee matkaradadele linde oma (binokli)silmaga kaema ja teadmisi testima.

 

Mängu kestvus: 30+ min 

Mängijate arv: 2-6

Soovituslik vanus: 5+

Lisainfo

mängijate arv kuni

, , , ,

mänguaeg

vanus alates

, , , , , , , ,