Elas kord

Kategooriad: ,

Kirjeldus

„Elas kord üks kass, kes läks jalutama. Kassil läks kõht tühjaks, ja otsustas süüa nagu kord ja kohus. Kuid kui ta tegi külmkapi ukse lahti, nägi ta seal muumiat! Loomulikut ta ehmus selle peale ja jooksis minema, kuid põrkas kokku lumememmega. Õnneks sõitis sealt mööda maastur, mis tõmbas ta lumest välja. Seda kõike vaatas pealt Kuu.“ Mis imelik jutt see siis oli? Neist ja veelgi naljakamatest lugudest aitab sul on osa saada fantaasiaküllane ja lõbus lauamäng “Elas kord…“.

See mäng on nagu raamat, mis võimaldab lõbusal ja fantaasiaküllasel moel erinevaid jutukesi jutustada. Mängijad räägivad üheskoos ühist lugu, mille edasise sisu määrab pakist tõmmatud juhuslik pildikaart. Mida osavamalt ja detailirohkemalt lugu jutustatakse, seda lõbusam ja põnevam on mängida. Võidab see mängija, kes kogub kõige enam pildikaarte. Aga kaartide kogumine ei ole sugugi nii lihtne – sinu edu määrab osaliselt hea täringuheide, kuid veelgi olulisem on oskus seni räägitud lugu meelde jätta ning võimalikult täpselt ümber jutustada, seejärel aga lisada loole omapoolne jätk, mis seostub uue pildikaardiga.

Mäng sobib suurepäraselt eelkooliealistele ja algklasside õpilastele, kuna ergutab mängijate kujutlusvõimet ning võimaldab muuta piiratud hulga pildikesi millekski sootuks uueks ja nutikaks. Loomulikult on see sobiv ka peredele ning täiskasvanutele teistmoodi meelelahutuseks, kuna võimaldab mõnusat fantaseerimist ja ergutab „raamist väljas“ mõtlemist.

mängu kestus u 30 min

Mängijate arv 2 – 5,

vanus 7+

Lisainfo

mängijate arv kuni

, , ,

mänguaeg

vanus alates

, , , , ,