30. ETTELUGEMISE PÄEV 2023

20. oktoobril on Eestis ettelugemise päev, mille tähistamiseks toimub traditsiooniline üleriigiline 4. klasside ettelugemise võistlus.

Sel korral on ettelugemise võistlus pühendatud armastatud lastekirjanik Eno Rauale, kelle sünnist möödus veebruaris 95 aastat. Selle tähtsa sündmuse puhul kannab võistlus pealkirja „Padakonna vada“ ning üheskoos loeme jutte ja lugusid lastekirjaniku loomingust.  Nimekirja Raua teostest näeb SIIN

Ettelugemise võistlusest ootame osa võtma 4. klasside lapsi üle Eesti. Tallinnas toimuvale finaalile eelnevad maakondlikud võistlused.

Vabariiklik finaalvõistlus toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 21. oktoobril 2023 kell 12. 

Saare Maakonna Keskraamatukogu korraldab ettelugemise võistluse 18. oktoobril kell 10.00 Kultuurikeskuse suures saalis. Ettelugemise pikkuseks 3 minutit, selge hääldus, soravus, suhtlus publikuga on märksõnad. Osavõtjate arv soovitavalt 1-3 õpilast.

Palume eelregistreeruda  16-ks oktoobriks meilile  liilia.koiv@saare.eeMeil on väga palju lauamänge, vaata siit ja TULE MÄNGIMA!LUGEMISISU 2022/2023 HOOAEG!

Ootame 1.-4. klasside lapsi lugemisisu kasvatama!

Lugege rohkem Lastekirjanduse keskuse kodulehelt või võtke ühendust liilia.koiv@saare.ee


TULE MEILE KÜLLA!

Asume Kuressaares Tallinna tänav 6. Ootame Sind esmaspäevast reedeni kell 10.00 – 19.00 ja laupäeval 10.00 – 16.00. Pühapäeviti oleme suletud.

I korrusel on raamatute kojulaenutus. Kui Sa ei ole meil varem käinud, siis esimesel külastusel registreerime sind lugejaks ja anname lugejapileti, millega saad edaspidi raamatuid laenutada. Täpsemalt saad registreerimise ja meie kodukorra kohta lugeda raamatukogukülastaja meelespeast!

II korrusel on lugemissaalid, kus saab arvutis mängida, lauamänge mängida, tarkuseraamatuid lugeda või lihtsalt aega veeta.

Sind aitavad raamatukogus meie tublid raamatukoguhoidjad Maiu, Merike ja Liilia. 

UUT LUGEMIST

 

Pealkiri: “Kriminaalsed viineripirukad. Neljanda A kriminalistid”

Autor: Ilmar Tomusk

 Link: Raamatututvustus


 

Pealkiri: “Elutruud loomad. Aafrika”

Autor: Holger Haag

Link: Raamatututvustus


 

 

Pealkiri: “Piia Präänik ja bandiidid”

Autor: Kairi Look

Link: Raamatututvustus

X