KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kuidas ma saan infot raamatukogu eeskirjade, laenutuskorra (viivised, reserveerimine jm) ja muu raamatukogu kasutajale vajaliku info kohta?

Raamatukogu kasutamiseeskirjad, laenutaja meelespea, internetipunkti kasutamiseeskirja, tasuliste teenuste hinnakirja ja muud ametlikud dokumendid leiate kodulehe menüüst eeskirjad

Miks ei laenutata ilma lugejapileti või ID-kaardita?

Lugejapiletil on lugeja allkiri, millega ta kinnitab, et ta tunneb ja järgib raamatukogu kasutamise eeskirja. Lugejapilet või ID-kaart identifitseerib lugeja ning aitab tagada, et raamat laenutatakse õigele inimesele.

Kuidas saan vaadata, kas minu soovitud teavik on kohal või välja laenutatud?

Teavikute saadavust saate vaadata e-kataloogist RIKSWEB. Teostage otsing (teose pealkirja, autori või märksõna järgi), avage Teile vajaliku teaviku kirje ning sealt leiate teaviku asukoha (millises raamatukogu osakonnas), kohaviida (kus riiulil teavik asub) ning staatuse (vaba või mitte).

Kuidas saan soovitud teavikut reserveerida?

Teavikut saab reserveerida raamatukogus kohapeal, esitades lugejapileti või ID-kaardi.

Kuidas saan tagastustähtaja pikendada?

Teavikute tagastamise tähtaega saab pikendada raamatukogus kohapeal, e-posti (skr@saare.ee) või telefoni (45 20 733, 45 20 734, 45 20 735) teel.

Täpsem info siit.

Kas ja kuidas saan ise oma raamatute tagastustähtaega pikendada?

Lugeja saab tagastustähtaega pikendada RIKSWEBis ning ainult ühe korra. RIKSWEBis pikendamiseks tuleb eelnevalt raamatukogu töötajalt küsida RIKSWEBi kasutamiseks parool.

Kas raamatuid saab tagastada ka siis, kui raamatukogu on suletud?

Kui raamatukogu on suletud, saab raamatud tagastada raamatukogu parklapoolse sissekäigu ees olevasse tagastuskasti.

Kas raamatuid saab tagastada ka pakiautomaadi kaudu?

Jah. Kui endal ei ole võimalik raamatuid raamatukokku tagasi tuua, siis on võimalik saata raamatud pakiautomaadiga kas Omniva Kuressaare kaubamaja või DPD Rae konsum. Telefoninumber +372 556 310 85. Saatekulu tasub saatja.

Millal on viivisevaba päev?

Viivisevaba päev on iga kuu viimane kolmapäev. Sel päeval kustutatakse vaid viivised mis on tekkinud eelneva kuuajalise laenutusperioodi eest. Seega ainult juhul, kui Teie raamatu tagastamistähtaeg ei ületa 31 kalendripäeva. Kauem käes olnud raamatute eest tuleb viivist tasuda ka viivisevabal päeval.

Kas viivist ja teisi raamatukogu tasulisi teenuseid on võimalik tasuda kohapeal ka pangakaardiga?

Viivise ja teiste raamatukogu tasuliste teenuste eest on võimalik maksta vaid sularahas.

Kas Saare Maakonna Keskraamatukogus on printimis-, skanneerimis- ning paljundusteenus?

Printimis- ja skanneerimisteenust osutatakse 2. korrusel asuvas internetipunktis. Paljundusteenust 2. korrusel asuvas lugemissaalis. Eelnimetatud teenused on tasulised. Hinnakiri.

Kas lugemissaalist saab ajakirju koju laenutada?

Lugemissaalis on ajakirjad ainult kohapeal lugemiseks, koju neid ei laenutata. Erandiks on käsitööajakirjad lõigetega (mõneks päevaks).

Kas lastelugemissaalis olevaid mänge saab koju laenutada?

Ei, mänge saab mängida ainult kohapeal. Kõik huvilised on oodatud meile mängima. Valik meil olevaid mänge.

Kui on soov külastada raamatukogu grupiga, lasteaiarühma või klassiga, kuhu siis pöörduda?

Täiskasvanute grupikülastusi saab kokku leppida telefonil 45 20 723 (Maire Rauk) või saata e-kiri maire.rauk@saare.ee Lasteaiarühma või klassikülastuse sooviga saab aja kokku leppida lasteosakonna telefonil 45 20 728 või saata e-kiri liilia.koiv@saare.ee või maiu.paju@saare.ee.