E-kataloog ESTER – Eesti suurimate rahva- ja teadusraamatukogude koondkataloog.
DIGAR – Eesti artiklite portaal. Ajalehed on portaalis alates 1811.a. Ajakirjad ja jätkväljaanded on portaalis aastast 2017 (ajakirjad kuni aastani 2016 siin)
Eesti rahvusbibliograafia andmekogu – rahvusbibliograafia sisaldab teavet raamatute, ajakirjade, ajalehtede, jätkväljaannete, kartograafiateavikute, heli- ja videosalvestiste, noodiväljaannete, piltteavikute ning multimeediaväljaannete kohta, mis on ilmunud Eestis mistahes keeles, väljaspool Eestit eesti keeles või võõrkeeles, kui väljaande käsitlusaineks on Eesti või eestlased
ISE – artiklite bibliograafiline andmebaas, mida koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade ja artiklikogumike põhjal
Rahvusraamatukogu – Eesti Rahvusraamatukogu lehelt vaik andmebaase
DEA – vanemate digiteeritud eesti ja väliseesti ajalehtede andmebaas.
DIGAR – Rahvusraamatukogu kasutajakeskkond, mis pakub juurdepääsu digitaalarhiivis talletatud väljaannetele (võrguväljaanded, trükieelsed failid, füüsilisel kandjal e-teavikud (CD-ROM) ja trükiste digiteeritud koopiad)
EEVA – Eesti vanema kirjanduse digitaalne tekstikogu. Võimaldab ligipääsu Eesti kirjandusloo seisukohalt olulistele vanadele haruldastele tekstidele. Tekstikogu hõlmab tekste alates 13. sajandist kuni 19. sajandi keskpaigani
SAAGA – veebikeskkond, mis sisaldab Rahvusarhiivi digiteeritud arhiiviallikaid.
AIS – Rahvusarhiivi ja Tallinna Linnaarhiivi andmebaas, kus on teave arhiivis hoitavate dokumentide kohta.
BERTA – Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaas
BIE – Eesti Rahvusraamatukogu koostatud bibliograafiline õigusalane andmebaas, mis kajastab alates 1991. aastast Eestis ilmunud õigusalast kirjandust, eesti õigusteadlaste töid ja Eesti õigussüsteemi kohta välismaal ilmunud kirjutisi, sisaldades õigusalaste raamatute, ajakirja- ja kogumikuartiklite ning bakalaureus-, magistri- ja doktoritööde andmeid.
Eesti Rahvaluule – sisaldab informatsiooni suulise pärimuse, folkloori ja rahvausundi, Eesti folkloristikaga tegelevate institutsioonide, folkloristide ja nende uurimisprojektide kohta (sh. sõnamängud, vanasõnad, piltmõistatused, Eesti regilaulude andmebaas, Eesti kõnekäändude andmebaas jpm.)
EFIS – Eesti filmi andmebaas
E-Varamu – Eesti muuseumide, raamatukogude, arhiivide ning teiste mäluasutuste ühtne infovärav
EMS – Eesti märksõnastik on kõiki ainevaldkondi hõlmav tesauruse struktuuriga märksõnastik raamatute, perioodika, artiklite, nootide, helisalvestiste, kaartide jm teavikute eestikeelseks märksõnastamiseks ja infootsinguks.
Eesti rahvusbibliograafia andmekogu (ERB) – rahvusbibliograafia sisaldab teavet raamatute, ajakirjade, ajalehtede, jätkväljaannete, kartograafiateavikute, heli- ja videosalvestiste, noodiväljaannete, piltteavikute ning multimeediaväljaannete kohta, mis on ilmunud Eestis mistahes keeles, väljaspool Eestit eesti keeles või võõrkeeles, kui väljaande käsitlusaineks on Eesti või eestlased
ERNI – kirjandusloo õppeprogramm, mis esitab materjale 1920. aastate kirjanduselu kohta. Eesti kirjanduslugu tekstides 1924-1925.
ESTLEX – Õigusaktide andmebaas
FOTIS – Rahvusarhiivi fotode andmebaas
Kodulugu – Eesti rahvaraamatukogude ühine koduloolise info talletamise süsteem.
Kultuurimälestiste riiklik register – Registrist leiate informatsiooni kõikide Eestis riikliku kaitse all olevate mälestiste kohta.
MUIS – Muuseumide veebivärav
Rahvusarhiivi kaartide infosüsteem
Rahvusarhiivi Meediateek – Rahvusarhiivi foto-, filmi- ja helikogusid
Riigi Teataja – Sisaldab Riigi Teatajas avaldatud dokumente, sealhulgas seaduste, määruste ning Vabariigi Valitsuse korralduste terviktekste.
Tsitaadid.ee – suurim eestikeelsete tsitaatide, aforismid, mõtteterade ja vanasõnade kogumik internetis.
VAU – Virtuaalne uurimissaal, mis koondab Rahvusarhiivi kogud, andmebaasid ja teenused.